KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816214
nr 1581 6214
Oidentifierad konstnär. Signerad, Fors. Olja på pannå, 35x50, yttermått inklusive ram. 42x57 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 27 november 2023
kl 18:06:53
350 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
400 kr
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk